Kauza Váhostav a čo bude ďalej?

Autor: Ingrida Hašková | 26.8.2015 o 17:35 | (upravené 26.8.2015 o 18:14) Karma článku: 6,69 | Prečítané:  201x

V súčasnej dobe značne medializovaná téma. Firma patrí do impéria Juraja Širokého a pravdepodobne bude vo vlastníctve štátu, z nejakej svojej časti. V tejto kauze je každému jasné, že ide o podvod. 

Vyjadrili sa k nej už ich politici ako Róbert Fico a Ján Figeľ. V prípade, že by táto najväčšia stavebná firma na Slovensku zbankrotovala tak by to malo pre štát nemalé následky. K tejto kauze už od začiatku tohoto roku bolo natočených mnoho videí. Kauza mala byť podľa všetkého vo finále už 23.4. 2015, ale nie je. 21.4. 2015 Parlament Slovenskej Republiky rokoval o návrhu zmeny Obchodného zákonníka, ktorý sa týka reštrukturalizácie firiem v skrátenom režime. Ako zázrakom sa tento návrh odobril počtom 104 zo 123 prítomných poslancov. Išlo v podstate o to, že podľa slov premiéra Róberta Fica vláda chcela zaviesť do praxe to, aby si mohli malí veritelia čiže tí, ktorým Váhostav dlhuje peniaze od neho vymáhať až 100% dlhovaných peňazí. V prípade reštrukturalizácie Váhostavu. A to z budúcich ziskov a iných príjímov majiteľov týchto firiem. Čiže dlhy spoločností by sa nemali vymazať. Pôvodne však vláda navrhovala, aby si malí veritelia mohli vymáhať až 40% dlhovaných peňazí bez premlčania. Štát by ich potom odkupoval od podnikateľov cez Slovenskú záručnú a rozvojovú banku. Táto banka má odkupovanie pohľadávok financovať z osobitného bankového fondu.

Záverom sa premiér Fico stretol so živnostníkmi a stavebnými podnikateľmi a avizoval, že vláda má záujem na tom, aby Váhostav nebol reštrukturalizovaný. Pretože plánoval vyplatiť malým firmám a živnostníkom len 15 % z ich pohľadávok. Pričom pôvodne vláda mala za cieľ to, aby si mohli malí veritelia od reštrukturalizovaných firiem vymáhať až 100% dlhovaných peňazí. 

Aktuálna situácia je taká, že sudkyňa okresného súdu v Bratislave schválila reštrukturalizáciu Váhostavu a jej generálny riaditeľ pán Marián Moravčík v pondelok 18.5. vypovedal na polícii. 

Lustrácia Váhostavu Alianciou Fair Play 

Podľa Aliancie Fair Play stojí súčasný generálny riaditeľ Váhostavu za schránkovými spoločnosťami, ktoré od tejto firmy vymáhajú pohľadávky. Čiže konečným efektom po "reštrukturalizácii" Váhostavu pravdepodobne bude, že firma prejde do rúk oligarchu pána Širokého, ktorý má blízko k premiérovi Róbertovi Ficovi. 

Pani Zuzana Wienk dohľadala na internete príslušné dokumenty, ktoré dokazujú, že súčasný riaditeľ Váhostavu má zároveň právomoci jednať menom schránkových spoločností, ktorým Váhostav dlhuje peniaze. Je to začarovaný, ale šikovne vymyslený kruh firiem, ktorý z firmy vytvoril úplne vytunelovanú stavebnú firmu na Slovensku. Vo finále štát získa rýchlo akcie od drobných veriteľov Váhostavu aby ich potom zase mohol výhodne predať niekomu veľmi blízkemu. Nakoniec aj tak s pánom Širokým bude jednať štát, čiže priamo premiér Róbert Fico. Ale pán Moravčík generálny riaditeľ Váhostavu sa tvári, že celú vec intenzívne rieši a netuší kto vlastne za týmito schránkovými firmami stojí. 

Tu sa nachádza video, ktoré zverejnil Týždeň a pani Zuzana Wienk drží v rukách isté dôkazové materiály k tomu všetkému, čo Aliancia Fair Play zistila. 

http://www.tyzden.sk/video/24601/objavili-temne-pozadie-vahostavu/ 

 

Ak vás toto zaujalo, môžete mi dať podporu tu : 

http://ingridahaskova.blog.sme.sk/c/386345/kauza-vahostav-a-co-bude-dalej.html

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Mária Terézia nechcela, aby sa Gemer vyľudnil. Pomohli čerešne

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.


Už ste čítali?