Hnutie Islamský štát vyhnalo ľudí z vlastných domovov

Autor: Ingrida Hašková | 31.3.2015 o 16:15 | (upravené 7.9.2015 o 19:05) Karma článku: 5,01 | Prečítané:  1019x

O prenasledovaní kresťanov v arabských krajinách sa toho popísalo už mnoho. Kto to trošku sleduje tak vie, že kresťania sú tu ťažko prenasledovaní, týraní a mučení. Situácia je katastrofálna a slovenské médiá o nej mnoho nepíšu. 

Mimo iných správ na stránkach Res Claritatis zverejňujú správy o kresťanoch žijúcich v týchto arabských krajinách aj slovenskí dominikáni. Situácia je katastrofálna ako sa uvádza napr. v jednom článku. Link http://dominikani.sk/index.php/zivot/item/sprava-od-sestier-dominikanok-z-iraku/218

Zábery sú odstrašujúce. Ľudia, dospelí, deti ležia na holej zemi a čakajú na nejakú pomoc. 

Bezmocne ležiaci kresťania Bezmocne ležiaci kresťania Kostol pred útokom a po ňom Kostol pred útokom a po ňom

Takto to konkrétne vypadá v Iraku ako vyplýva zo svedectva sr. Márie Hanny, OP. Úplne nehorázne je , že ISIS si v konvente v Tel Kaif v Iraku resp.v kláštore sestier dominikánok vytvorila svoje sídlo.

Ale sú tu ešte horšie incidenty ako som uviedla odkazy na článok v Res Claritatis zo dňa 29.3.2015 keď bol zabitý Zubair Masih a mnohé ďalšie prípady kresťanov, ktorí napr.konvertovali z islamu na kresťanstvo a zaplatili za to životom, resp.umučením. A to sme v 21.storočí. Je to úplne neuveriteľné kam sa ľudstvo vracia. 

Z toho množstva reakcií na túto situáciu uvádzam aspoň video s dojatým biskupom nad tým, čo sa deje s kresťanmi v Iraku. 

Link https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421828030&v=ljA08GZ615g&x-yt-cl=84411374#t=16 

Takto napr. vypadali Vianoce v tábore uprchlíkov v Iraku. Fakt veľmi biedne podmienky. Mali by zasiahnuť aj humanitárne organizácie a aj OSN. Je potrebné na ne apelovať prostredníctvom aj slovenských médií či denníkov, či písaním podobných blogov. Lebo situácia sa každým dňom zhoršuje a my slováci, či česi si neuvedomujeme ako sa máme dobre. Že to nás kresťanov nikto neukrižuje pre vieru, ani neprenasleduje. Link http://www.dailymail.co.uk/news/article-2872595/Christmas-Iraqi-refugee-camp-Incredible-pictures-nativity-scene-festive-tree-set-thousands-Christians-fleeing-ISIS-Middle-East.html

O silnejúcich útokoch ISIS svedčí aj vyhrážanie sa pápežovi Františkovi atentátom a tak ho pre istotu musí strážiť 130 agentov a pre prípad útoku Vatikán zaútočí tiež. Link http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/vatikan-je-pohotovosti-papeza-frantiska-chrani-130-agentov.html

Koniec koncov aj Slovensko podporí boj proti ISIS a to tým, že poskytne Kurdom muníciu. Link http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/slovensko-podpori-boj-proti-isis-kurdom-iraku-poskytne-municiu.html 

K tejto téme ešte doplním pár aktuálnych informácií. Zúčastnila som sa dňa 19.8.2015 verejnej diskusie v Gorila.sk Urban Space na tému Hrozí Slovensku islamizácia a to za účasti Ondreja Dostála (OKS), Luboša Blahu (SMER-SD), Martina Klusa (SAS). Jednoznačný záver je, že Slovensku islamizácia nehrozí. 

Pripájam krátke video : 

Tu sa nachádza kompletný záznam z celej verejnej diskusie na youtube.com : 

 

Ešte zopár fotografií z diskusie : 

Ingrida Hašková 

Ak vás toto zaujalo, môžete mi dať podporu tu : 

http://ingridahaskova.blog.sme.sk/c/378046/hnutie-islamsky-stat-vyhnalo-ludi-z-vlastnych-domovov.html

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?