Andrej Kiska sa nezúčastní osláv 70. výročia v Moskve

Autor: Ingrida Hašková | 29.3.2015 o 16:10 | (upravené 27.8.2015 o 20:20) Karma článku: 7,13 | Prečítané:  1076x

Andrej Kiska je podľa mňa najlepším prezidentom akého Slovensko kedy malo a tak musím vyjadriť svoj postoj k jeho neučásti na oslavách 70.výročia ukončenia II. sv. vojny. Je to správne rozhodnutie, dovolím si tvrdiť a vyjadruje ní

Slovenský prezident Andrej Kiska odmietol účasť na oslavách 70.výročia v Moskve a to z dô vodu zlej politickej situácie na Ukrajine. Avšak je však potrebné, aby tam niekto reprezentoval krajinu. Predsedu vplyvného parlamentného výboru pre európske záležitosti za SMER pána Ľuboša Blaha rozhodnutie prezidenta pobúrilo a podľa neho by mal prezident účasť na oslavách prehodnotiť.

Únia sa snaží nájsť v oficiálnom zozname osláv udalosť, ku ktorej by sa mohla pripojiť a nekompromitovala by sa . 

Podľa zdroja zo slovenskej diplomacie sa neuvažuje o pripojení k nemeckej kancelárke Angele Merkelovej, ktorá položí padlým veniec 10.mája. 

Prezident Andrej Kiska sa už 18.3.2015, čiže so značným časovým predstihom vyjadril takto: " Vzhľadom na udalosti na Ukrajine a na Kryme sa nechcem zúčastniť oslavy sily armády na vojenskej prehliadke, ale chcem si pripomenúť tých , ktorí si to od nás zaslúžia najviac - vojakov padlých v 2. svetovej vojne.


Plánujem v tento deň zapáliť sviečku na čo najviac cintorínoch od východu na Dukle až na západ na Slavíne - na hroboch, kde sú pochovaní vojaci sovietskej červenej armády - Rusi, Ukrajinci a vojaci iných národov, ale aj vojaci československej armády, Rumuni, Francúzi a mnohí ďalší. 


Už dnes chcem vyzvať ľudí u nás, zvlášť mladých ľudí, aby sme v tento deň 8. mája urobili spoločne celé Slovensko takéto ľudské gesto spomienky a úcty. Mám takú predstavu, že v tento deň zapálime na Slovensku sviečku doslova na každom jednom hrobe padlého vojaka a partizána. 


Aby ani jediný hrob vojaka nebol opustený. Nech na každom hrobe každého vojaka horí sviečka, nech si pri každom jednom hrobe spomenieme, že padlí mali svojich rodičov, manželov, manželky, deti, ktorí ich čakali, ale ku ktorým sa už nevrátili." 

Je vidieť, že prezidentovi Slovenskej Republiky nie je táto vec ľahostajná a zaoberá sa ňou so značným časovým predstihom. Čo je veľmi prezieravé a súhlasím s tým. Nie je potrebné podporovať politiku Vladimíra Putina a nedodržiavanie mierovej dohody s Ukrajinou. Pretože všetko zostalo len na diplomatickej úrovni a na Ukrajine sa stále bojuje a umierajú civilisti. Avšak Slovensko nezaostáva ani v pomoci deťom a preto privítalo tento týždeň deti z Ukrajiny na 2 týždňový pobyt za spolupráce Petra Pellegriniho (Smer-SD), predseda Parlamentu Slovenskej Republiky.

 

Ingrida Hašková 

 

Ak Vás táto téma zaujala, tak môžete poskytnúť podporu : http://ingridahaskova.blog.sme.sk/c/377797/andrej-kiska-sa-nezucastni-oslav-70-vyrocia-v-moskve.html

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Mária Terézia nechcela, aby sa Gemer vyľudnil. Pomohli čerešne

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.


Už ste čítali?